5 comments on “Pożegnanie z Międzygórzem

  1. Szkoda tego uroczego miejsca. Nie miało chyba szczęścia przez ostatnie lata. Wracałem zawsze tam z sentymentem (choć nie byłem już kilka lat), zawsze licząc się karta się odwróci, a tu widać, robi się gorzej. Ale może najciemniej jest przed świtem, jak mówią.

    • Mają robić do listopada. Może jak zrobią, to porządnie i teren się zabliźni? 😉 Choć samo powszechne dziś zastąpienie dawnego terminu ścinka drzew terminem zrywka (po stronie czeskiej taki syf jak po polskiej związany z pracami leśnymi ciężko trafić) źle wróży. Nazwa inwestycji pod Śnieżnikiem to “Zabudowa szlaków zrywkowych”. Jak się domyślam pustynia w środku lasu w dolinie Czarnej to przypuszczalnie odhumusowany “szlak zrywkowy”. Natomiast urzędowo stwierdzono, że prace nie będą znacząco negatywnie oddziaływać na środowisko. Ciekawe co na to kozice spod Średniaka? Pozdrawiam.

  2. podobnie zrobili (robią) ‘drzewostradę’ na Jagodną w Górach Bystrzyckich – aż mi się odechciało tych okolic na długo. Tak jak napisałeś – czas wyleczy te rany ale potrzeba dobrych paru lat zanim taka nowa droga ‘wrośnie’ w krajobraz, wiem to bardzo dobrze z moich okolic (lubuskie). Pozdrawiam.

    • Lasy mają pieniądze, więc inwestują. Co tam zabłąkany turysta może… A “Autostradę Sudecką” i przyległe tzw. jezdnie coś ruszyli? Bo po ostatnim zjeździe z Lasówki do Młotów Bystrzyckie zostawiłem póki nie nabędę czołgu.

      • Autostrada Sudecka przypomina drogę tylko od Przełęczy Polskie Wrota do Zieleńca (co nie jest dziwne), reszta drogi pożal się boże. Zresztą jak większość lokalnych dróg u nas w Sudetach 😦 Jeśli się daje to wolę nadrabiać drogi i jeździć przez Czechy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s