4 comments on “Graniczne budy

  1. Planuje Lasocki objechać rowerem, więc wielkie dzięki za fotki z regionu, mam aktualne rozeznanie co mnie czeka 🙂 Czy wiesz może jak wygląda stan szlaku granicznego od Roh hranic (południowo-zachodni róg granicy w Lasockim) w stronę Lubawki? Czy da się tam przedrzeć rowerem w rozsądnym czasie? Pozdrawiam.

    • Z tego co widziałem stan szlaku na odcinku od Zaclerz – Bóbr w stronę Bramy Lubawskiej jest kiepawy (wyciapana w krzaczorach przecinka) – proponuję objazd albo przez Niedamirów, potem żółtym i odchodzącą w prawo przed granicą drogą – można się nią dostać na przełęcz nad Niedamirowem zjechać do Albrechcic, skąd jest dogodna droga przez Łysocińskie boudy do Małej Upy – szlak czerwony (miejscami dość malownicza). Ze swej strony proponuję jednak wariant zahaczający o Rychory – od Lubawki przez Niedamirów albo Kralovec do Zaclerza – następnie w Prkennym Dule przy łuku szosy do Babiego pod górę na łąki Viżova (albo na siodło przy twierdzy Stachelberg i czerwonym, potem żółtym przez Śnieżne Domki), potem Rychorski Krzyż ze szkockim bydełkiem, Mravenecznik, zjazd pięknymi łąkami na Czuplu do Albrechcic i dalej j.w. (szlak czerwony).

      • czytam Twój opis jednocześnie patrząc na mapy.cz i wszystko jasno i czytelnie widać 🙂 wielkie dzięki za te wskazówki, nie omieszkam skorzystać. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s