3 comments on “Brama Ziemi

  1. Trasa przepiękna, szczególnie na odcinku wzdłuż Dzikiej Orlicy. Trzeba jednak wziąść poprawkę na pewne zmiany w terenie, które utrudniają trzymanie się opisu. Bartoszowickie łąki to pastwiska poprzecinane drutami elektrycznych pastuchów. Można wcześniej odbić w lewo i leśnym duktem dotrzeć wspomnianego zielonego szlaku. Przy skałach Amerika nie da się odbić w prawo (ogrodzenia). Tak czy inaczej wycieczka super, ale cyfrowa mapa w połączeniu z GPS przydała się.

    • Dziękuję za uzupełnienie. Co do Ameriki, to my odbijaliśmy przed skałami, choć ogrodzenia jeszcze nie było, podobnie jak pastuchów na łąkach (na tym odcinku, gdzie szedł wyciąg tj. tutaj http://mapy.cz/turisticka?x=16.5619623&y=50.1629476&z=15&l=2&pano=1&pid=16547863&source=pubt&id=15248250). Zawsze można iść od Bartoszowic za szlakiem zielonym, a Americe dokonać obejścia – dojść za znakami niebieskimi, choć oznacza to dłuższe tuptanie asfaltową szosą i trasę dłuższą o ok. 2km. Co do mapy – to raz jeszcze polecam mapy.cz, które mają swój własny “street view” w zakładce panorama. Pozdrawiam.

      • Drobne zmiany w trasie zawsze mogą się zdarzyć, ale to w żaden sposób nie pomniejsza wartości tej strony. Zrobiliśmy wg opisu trzy trasy (jak do tej pory), ale mamy ambitny plan zaliczyć wszystko :). Pozdrowienia.
        Leszek i Agnieszka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s